تجربه پرهیجان کویر!

به طور کلی، محلی ها، قسمت هایی از منطقه که نسبت به بقیه پایین تر هستند و حالت فرورفتگی در زمین دارند را چال می نامند. در سال ۱۳۵۵ سیلی در این منطقه مصر رخ داد و دریاچه ای بزرگ به وجود آورد و از آن به بعد اهالی آن را سیل کنون ( کنده شده به وسیله سیل ) و به صورت محلی سلکنون خواندند. چال سلکنون در شمال مصر و جنوب کویر مرکزی واقع شده و تپه های شنی، آن را در بر گرفته اند. داخل این گودال هیچ گونه گیاهی نمی روید زیرا خاک کف آن از جنس خاک های قلیایی است. باتلاقی کوچک در چال دیده می شود و دیواره آن پوشیده از سنگریزه است و شیبی در حدود ۳۰ درجه دارد؛ این باتلاق همان دریاچه سلکنون است.

برای رسیدن به چال سلکنون باید روستای مصر را پشت سر بگذارید و به سمت شمال حرکت کنید. با گذر از روستای فرحزاد، دو راهی چال سلکنون را خواهید دید. پس از طی ۳ کیلومتر دو راهی دیگری وجود دارد که مسیر شمالی آن به چال سلکنون و مسیر شمال شرقی به دریاچه نمک سلکنون، تخت عباسی و تخت عروس می رسد که در ادامه به معرفی آن ها نیز می پردازیم.

این زمین های باتلاقی و ژله ای در مسیر آفرودی و گذر از چال سلکنون به سمت تخت عباسی قرار گرفته که برای دسترسی به آن نیاز به خودرو آفرود و راهنمای کار بلد است. برای رزرو این تجربه خاص به همراه یک گشت آفرود با همراهی رانندگان زبردست کویر با های،ده! تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نکته: نظرات ارسال شده بیانگر افکار شخصی نوسندگان نظرات هستند درصورت مشاهده هرگونه توهین ،فحاشی و بحث سیاسی بدون هرگونه توضیح حذف خواهد شد.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *

*
*